Oddział rehabilitacji neurologicznej

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „RehStab” zlokalizowany jest przy ulicy Piłsudskiego 53 w Limanowej (200m od budynku głównego Szpitala Powiatowego).

W oddziale znajduje się 34 łóżka dostosowane do potrzeb pacjentów oraz nowoczesny sprzęt spełniający standardy europejskie, w tym platformy do oceny parametrów statycznych i dynamicznych oraz treningu równowagi, chodu, oceny sił reakcji na stabilnym podłożu, a także sprzęt do terapii innych funkcji ruchowych i poznawczych. Istnieje możliwość wykorzystania biofeedbacku zarówno podczas testów zadaniowych jak i podczas ćwiczeń reedukacji równowagi.

Usprawniamy pacjentów międzynarodowymi metodami, uznanymi w świecie, posiadamy nowoczesny sprzęt zabiegowy i przestronne sale do kinezyterapii, jednak naszym największym atutem jest kadra:

  • lekarzy różnych specjalności,
  • pielęgniarek
  • fizjoterapeutów,
  • neurologopedów,
  • psychologów,
  • terapeutów zajęciowych,

Są to świetnie wykształceni profesjonaliści posiadający duże doświadczenie kliniczne. Znają i stosują nowoczesne metody terapii, stale rozszerzają swoje kwalifikacje.

Są zaangażowani w swoją pracę, życzliwi i cierpliwi wobec Pacjentów.  Dzięki temu jest możliwe prowadzenie kompleksowej rehabilitacji neurologicznej. Naszym celem jest jak najszybsze doprowadzenie pacjenta do samodzielności oraz odzyskania utraconych funkcji.
Uczymy jak stawać się niezależnym w życiu codziennym. Chory jest partnerem fizjoterapeuty, określającym zakres i granice działania. W ten sposób chorzy nawet z dużą dysfunkcją zachowują dobrą motywację i chętnie poddają się terapii widząc, że przynosi ona efekty.